MUTFAK MOBİLYALARI SEÇİMİ

Yeni bir ev aldınız ve mutfağını gönlünüze göre yapmak, dolapların hem işlevsel ve çok fonksiyonlu, hem de renk olarak farklı ve güzel olmasını istiyorsunuz ama nasıl bir renk seçmeniz konusunda kararsızsınız. O halde size birazcık da olsa yardımının dokunacağını düşündüğümüz yazımızı okuyun lütfen. Çünkü mutfak dolabında renk seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birtakım temel kurallar vardır. Mutfak dolaplarının rengini; mutfağın büyüklüğü, güneş alıp almadığı, pencerelerin hangi tarafa baktığı gibi unsurları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Açık renk ve pastel tonlardaki mutfak dolapları mutfağınızı olduğundan daha geniş ve ferah gösterirken, koyu renk mutfak dolapları ise mutfağınızı ağır, vurgulu ve gösterişli bir havaya sokacaktır. Ayrıca tüm bunlardan ayrı olarak mutfak dolaplarının ahşap renklerini koruyarak natürel renginde seçerseniz, sıcacık ve doğul görünüm elde edersiniz. Tüm bu açıklayıcı ön bilgilerden sonra hangi rengi seçerseniz nasıl bir etki elde edersiniz ona bakalım;

Açık Renkli veya Beyaz Renkli Mutfak Dolapları

Açık renkli veya beyaz renkli mutfak dolapları daha çok küçük ve dar mutfaklar için en doğru seçim olarak gözükür. Çünkü açık renkli dolaplar mutfağın olduğundan daha büyük, geniş ve ferah olarak görünmesini sağlar. Ayrıca mutfağa steril bir hava katar. Yalnız ocağı yakın yerlerin ve mermer, fayans gibi döşemelerin sık sık temizliğinin yapılması gerekir.

Koyu Renkli Mutfak Dolapları

Eğer mutfağınız geniş ve bolca güneş olan bir konumdaysa, koyu renklerden oluşan mutfak dolapları mutfağınıza şık, ağır ve gösterişli bir hava katar. Ayrıca mutfağınızı daha zengin gösterir. Fakat mutfakta loş bir ambiyans meydana gelmemesi için aydınlatma elemanlarının iyi seçilmesi ve yine çok iyi konumlandırılması gerekir. İyi bir aydınlatma ile mutfağınız çok harika bir görünüme sahip olacaktır.

Krem Renkli Mutfak Dolapları

Krem, Bej ya da Gri renkli (Nötr Renkler) mutfak dolapları, mutfağınızda yumuşak, kaliteli ve asil bir etki bırakır. Krem, Bej ya da Gri renkler, hemen her çeşit mutfağa rahatlıkla uygulanabilir. Çok da parlak olmayan ve geniş ve ferah etkiye katkı yapan Krem, Bej ya da Gri renkler aynı zamanda mutfakta kullanılan diğer renklerle de çok harika bir uyum sağlarlar. Bu nedenle dekoratif anlamda en sorunsuz renklerdir Krem, Bej ve Gridir.

Kırmızı, Bordo, Kızıl, Sarı, Turuncu Renkli (Sıcak Renkli) Mutfak Dolapları

Kırmızı, Bordo, Kızıl, Sarı, Turuncu Renkler mutfakta kullanıldıkları iştah açıcı bir etki bırakırlar. ayrıca bu renklerin en büyük özelliklerinden birisi de mutfakta sıcak ve samimi bir hava oluşturmalarıdır. Özellikle mat ya da parlak lake dolaplar için tercih edilebilecek renklerdir.

Yeşil, Mavi, Lavanta Renkli (Soğuk Renk) Mutfak Dolapları

Mutfaklarda genişlik algısı oluşturmak, aynı zamanda iştah kapatmak amacıyla kullanılabilen bu renkler, genellikle nötr renkli diğer eşya ve ürünlerle çok iyi uyum gösterirler. mavi rengi iştah kapatıcı olarak kullanabilir, yeşil tonlarını ise her türlü mutfak modelleri dolap rengi olarak kullanabilirsiniz.

Benzer Haberler

Başyapıt Niteliğinde Bir Tv Ünitesi

Farklı ve sıradışı bir Tv - Duvar Ünitesi modeli mi arıyorsunuz? O zaman bu yazımızı inceleyin..

Geleneksel MASKO iftarında Tüm AİLE birada.

Dünyanın en Büyük mobilya kenti ünvanına sahip olan MASKO MOBİLYA KENTİ geleneksel olarak her yıl düzenlediği iftar yemeğinde 2.000 den fazla katılımlı gerçekleşti.

Lüks Köşe Koltuk Tasarımı

Kaliteyi evinize getiren Macitler Mobilya'dan muhteşem bir Köşe Koltuk

Özel Yatak Odası Modelleri

Özel hatta çok özel bir yatak odası modeli mi arıyorsunuz?

En Uygun Bilardo Masası Firması

ev tipi bilardo masasından langırt masasına bir çok ürünü kendisi üreten ve en uygun fiyatları sunan firma hangisi?

Modern İskandinav Yatak Odaları

İskandinav mobilya tasarımının en güzel örnekleri olan ışıltılı yatak odası tasarımları size ilham verecektir.

Lüks Fransız Mobilya ve Dekorasyon Projesi

Sanat alanında dünyada akım üreten fransız rüzgarının ev mobilyasındaki etileri için güzel bir örnek.

İMOB İstanbul Mobilya Fuarı 2016

Bu yıl 12. kez kapılarını açacak olan İMOB İstanbul Mobilya fuarı yine süprizlerle dolu olacak

REKLAM
Bir projesidir.

Web sitemizde yer alan ürünlerin detayında hangi firmaya ait olduğu bilgisi yer almaktadır.
Ürün bilgilerinin hatalı olmasından ürünü web sitemize ekleyen firma sorumludur.
Copyright © 2011 Outlet Mobilya Portalı

Sayfa Başı