IKEA'dan Yeni Proje !

IKEA bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.

 Mobilya sektöründe Dünya devi haline gelen İsveç merkezli İkea, mobilyacılık anlayışında yeni bir ilki uygulamaya geçirmeye hazırlanıyor.

 
İlk pilot uygulamalar İsviçrede başlayacak.Yapılan açıklamalarda kiralanan mobilyaların bir süre kullanıldıktan sonra iade olarak geri alınacağı yerine yenisinin kiralanabileceği belirtildi. Kira süresi dolduktan sonra iade edilen m obilyalar ise gerekli onarımları yapıldıktan sonra tekrar kiralanması planlanmakta. Bu sayede mobilyanın da ömrünün uzatılması ve çöpe giden mobilya sayısının azaltılması planlanıyor.
 
Bu güne kadar kaliteli ve ucuz mobilya sloganıyla anılan İkea bundan sonra kaliteli ve ucuz mobilyanın yanında çevreye duyarlı mobilya sloganıyla da anılmak istiyor.
 
Bu proje ile müşterilerin geri dönüşüm ekonomisinde daha aktif rol almaları amaçlanmakta.
 
Şayet bu mobilya kiralama projesi hayata geçirilirse, ilerleyen yıllarda insanların mutfağını bile kiralaması mümkün hale gelebilecek.
 
Projeler ortaya atıldığında doğal olarak birçok soru işareti de beraberinde hortlayıveriyor.Mesela müşteri mobilyayı kiraladı,kullandı, iade etti,yenisini aldı ya da almadı. Tamir edilecek olan, onarılarak yeniden kullanılabilir hale getirilecek olan mobilyalar nerede onarılacak.Sonuçta İkea'nın birçok ülkede tedarikçisi,üreticisi var.Her mağazanın yanına mobilya atölyesi mi açılacak yoksa üretici ülkeye mi gönderilecek onarım için.Ya da üretici ülkeye tekrar ihraç edildiğinde maaliyetler ne derece değişiklik gösterecek.
 
Tabi bu tamamen bir proje ve fikir aşamasında.
 
Bu sistem avrupa da tutsa da ülkemizde tutar mı belli değil. Türk insanı, ömründe sadece bir gün giyeceği ve işi bittikten sonra sandığa yerleştireceği gelinliği;başkasının giydiğini giymem diyerek satın alırken, yıllarca kullanacağı mobilya, yada mutfağını kiralık alır mı?
 
ikea,ikea mobilya

Benzer Haberler

Bassi Lüks Mobilya

Lüks Mobilya Markaları ve Koltuk Takımı Modelleri

Macitler Mobilya

Macitler Mobilya Ürün Grupları

Akıllı Mobilya Modelleri ve Özel Tasarım

Dekorasyon dendiği zaman ilk akla gelen salon dekorasyonu veya oturma odası dekorasyonu oluyor.

Bahçe ve Balkon Mobilyasında Masko Firmaları

Bahçe Mobilyasında en iyi markaları Masko Mobilya Kenti'nde bulabilirsiniz.

Lupo Home Yatak Odası ve Genç Odası

Yatak odasını sadece evimizde ebeveynlere ait olan bir alan olarak düşünülse de aslında evdeki gençlerimiz için de en az diğer yatak odası gibi önem verilmelidir.

Dünyaya açılan kapı : Masko Mobilya Kenti

Masko Mobilya Kenti, ülkemizin en önemli sitelerinden biri. İnsanların tüm istek ve ihtiyaçlarını bir arada bulabileceği ve aynı zamanda da birçok insana istihdam sağlayan bu alan iyi ve başarılı bir yönetim ile dünyanın da en büyük mo

Kelebek Mobilya'dan Kampanya

Dünya kadınlar gününe özel net %20 indirim Kelebek Mobilya'da.

MODERN MOBİLYANIN KALİTELİ ADRESİ “BELUSSO MOBİLYA”

Mobilya üretim ve satış sezonu başladı diyebileceğimiz bir döneme girdik. Düğün sezonun açılması ile birlikte mobilya alışverişlerinde artan etkileşim aynı oranda da dekorasyon fikirleri araştırması ile birlikte daha da fazlalaştı.

CNR İMOB Mobilya Fuarı 2021

17. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı 3 Ağusto 2021 tarihi itibariyle bir hafta süreyle yerli ve yabancı ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Alfemo Tasarım Yarışmasını Kaçırmayın.

Alfemo'dan ödüllü tasarım yarışmasına katılma koşulları ve ödülleri.

REKLAM
Bir projesidir.

Web sitemizde yer alan ürünlerin detayında hangi firmaya ait olduğu bilgisi yer almaktadır.
Ürün bilgilerinin hatalı olmasından ürünü web sitemize ekleyen firma sorumludur.
Copyright © 2011 Outlet Mobilya Portalı

Sayfa Başı