Halı Seçimi

Evinize halı almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilginiz var mı?

 Günümüz şartlarında ülkemizde herhangi bir eşya alınacağı zaman önce fiyatına dikkat edilmekte.Ancak çok ucuza kaçarak kalitesiz bir halı almaktansa, halıyı kullanacağınız alanına göre tercih etmeniz hem kullanım ömrü açısından hem de fiyat açısından size kar sağlayacaktır.

Halı fiyatlarını halının dokumasında kullanılan ipliğin içeriği belirler.Mesela polyester iplikten üretilen halılar pamuk ipliğinden üretilen halılara göre çok daha ucuzdur.
Çünkü polyester halılarda renk seçeneği azdır, renkler canlı değildir.Pamuk ipliğiyle üretilen halılarda ise renk çeşitliliği epey fazla ve renkler daha canlıdır.
Örneğin evinizde sık kullanım alanlarından birine, kapı önüne paspas ve ya koridorlara yolluk halı almayı düşünüyorsanız daha uzun ömürlü olduğundan naylon halı alabilirsiniz.
Oturma odasına alacağınız halılarda ise pamuk ağırlıklı almanız gerekir.Çünkü pamuk ipliğinin rahatlığı naylona göre daha fazladır.Evinizin bazı alanları için karışık içerikli halılarda alabilirsiniz.
Mutfak ve çocuk odasına alacağınız halılarda ise daha çok halı desen yapısına dikkat edilmeli.Bu alanlar evinizde en fazla kirlenen ve evinizde yere en çok kırıntının düştüğü alanlardır. Bu sebeptendir ki hallınızın tamamen düz olması gerekir.Desen girinti ve çıkıntıları olan halılardan kırıntılar iplik ve desen aralarında kalır.Bu da hijyen açısından risk taşımaktadır.

Benzer Haberler

Ofis Mobilyaları İle İletişim Sınırlarınızı Genişletin!

Kurumsal kimliğin oldukça önemli bir parçası olan ofis dekorasyonu, hem çalışanları hem de müşterileri doğrudan etkilemektedir.

Engince Mobilya Düğün Paketleri

Engince mobilya tarafından hazırlanan düğün paketlerini en yakın engince mağazalarında görebilirsiniz

Outlet Mobilya

Her mobilya mağazasında karşımıza çıkabilecek bir terim OUTLET MOBİLYA!

İstikbal'de ekrana sığmayan kampanya

İstikbalden 9900TL ve üzeri alışveriş yapanlara samsung led tv hediye!

Halı Seçimi

Evinize halı almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilginiz var mı?

Avize

Avize seçimi ve kullanımında bilmeneniz gerekenler.

Metal Dış Cephe Tasarımları

Firmaların Dış Cephe tasarımlarına verdiği önem her geçen gün artmakta. Bu yazımızda Metal Dış Cephe tasarımlarını görebilirsiniz.

Misafirlerinize Sıcak Bir Karşılama için Setabianca.com!

Misafirlerinize sıcak bir karşılamayı kapı süsleriyle kapmak günümüzün hem eğlenceli hem de ince düşünülmüş modası arasında yer alıyor.

Bebishroom'da Bayram İndirimi

Bebek odası ve çocuk odası mobilyasında Türkiyenin en özel ürünlerini üreten bebishroom'da bayram indirimi.

REKLAM
Bir projesidir.

Web sitemizde yer alan ürünlerin detayında hangi firmaya ait olduğu bilgisi yer almaktadır.
Ürün bilgilerinin hatalı olmasından ürünü web sitemize ekleyen firma sorumludur.
Copyright © 2011 Outlet Mobilya Portalı

Sayfa Başı