Halı Seçimi

Evinize halı almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilginiz var mı?

 Günümüz şartlarında ülkemizde herhangi bir eşya alınacağı zaman önce fiyatına dikkat edilmekte.Ancak çok ucuza kaçarak kalitesiz bir halılar almaktansa, halıyı kullanacağınız alanına göre tercih etmeniz hem kullanım ömrü açısından hem de fiyat açısından size kar sağlayacaktır.

Halı fiyatlarını halının dokumasında kullanılan ipliğin içeriği belirler.Mesela polyester iplikten üretilen halılar pamuk ipliğinden üretilen halılara göre çok daha ucuzdur.
Çünkü polyester halılarda renk seçeneği azdır, renkler canlı değildir.Pamuk ipliğiyle üretilen halılarda ise renk çeşitliliği epey fazla ve renkler daha canlıdır.
Örneğin evinizde sık kullanım alanlarından birine, kapı önüne paspas ve ya koridorlara yolluk halı almayı düşünüyorsanız daha uzun ömürlü olduğundan naylon halı alabilirsiniz.
Oturma odasına alacağınız halılarda ise pamuk ağırlıklı almanız gerekir.Çünkü pamuk ipliğinin rahatlığı naylona göre daha fazladır.Evinizin bazı alanları için karışık içerikli halılarda alabilirsiniz.
Mutfak ve çocuk odasına alacağınız halılarda ise daha çok halı desen yapısına dikkat edilmeli.Bu alanlar evinizde en fazla kirlenen ve evinizde yere en çok kırıntının düştüğü alanlardır. Bu sebeptendir ki hallınızın tamamen düz olması gerekir.Desen girinti ve çıkıntıları olan halılardan kırıntılar iplik ve desen aralarında kalır.Bu da hijyen açısından risk taşımaktadır.
 

Benzer Haberler

Avize

Avize seçimi ve kullanımında bilmeneniz gerekenler.

Metal Dış Cephe Tasarımları

Firmaların Dış Cephe tasarımlarına verdiği önem her geçen gün artmakta. Bu yazımızda Metal Dış Cephe tasarımlarını görebilirsiniz.

Misafirlerinize Sıcak Bir Karşılama için Setabianca.com!

Misafirlerinize sıcak bir karşılamayı kapı süsleriyle kapmak günümüzün hem eğlenceli hem de ince düşünülmüş modası arasında yer alıyor.

Bebishroom'da Bayram İndirimi

Bebek odası ve çocuk odası mobilyasında Türkiyenin en özel ürünlerini üreten bebishroom'da bayram indirimi.

bebek Odalarında %20 İndirim Devam Ediyor.

Türkiyenin en özel tasarımlı bebek odalarını üreten ve kişiye özel bebek odası tasarlayan bebishroom'da 20 Ağusyos'a kadar %20 indirim devam ediyor.

Perde Seçimindeki Hususlar

Evimin dekorasyonundan ödün vermem diyorsanız perde seçimine dikkat!

Sehpa

Her evin olmazsa olmazı sehpalar

BAHÇENİZ YAZA HAZIR MI?

Bahar yaklaşıyor, bahçe mobilyaları görücüye hazırlanıyor.

REKLAM
Bir projesidir.

Web sitemizde yer alan ürünlerin detayında hangi firmaya ait olduğu bilgisi yer almaktadır.
Ürün bilgilerinin hatalı olmasından ürünü web sitemize ekleyen firma sorumludur.
Copyright © 2011 Outlet Mobilya Portalı

Sayfa Başı