Duvar Saatleri

Duvar saatinin hayatımızdaki yeri

Saat ilk olarak Mö 4binli yıllarda kullanılmaya başlanmıştır.İlk olarak zaman belirleyici olarak düz bir alana saplanan  çubuklar ve bunların güneşin gölgel hareketine göre zaman belirlemesi yapılıyordu.Ancak bu sistem sadece güneşli günlerde ve gündüzleri işe yaradığından kum saati ve su saati icat edildi.

Mısırlılar önce güneşin her gün belirli bir düzende doğup batışını keşfetmelerinin ardından kum saatini ve su saatini icat ettiler.Önce bu saatlerin üzerine konulan işaretlerle saat ve dakikalar hesağlanmaya başlandı.İnsanlığın her icadı arkasından daha gelişmişinin icat edilmesini gerektirmiştir ki öyle de oldu.Önce rakkaslı saat icat edildi.İlk cep saati 1500 lü yıllarda alman bir saatçi tarafından geliştirilmiştir.

Daha sonraları saatin binbir türlüsü tasarlandı ve duvar saati de bunlar arasındaki yerini aldı. Günümğzde hemen her evde kendine yer bulan duvar saatlerinin  de çok değişik modelleri bulunmaktadır. Saatin evimizdeki işlevselliğinin yanında görüntüsü de bir o kadar önem kazandı.

Dekoratif duvar saatleri neredeyse ayrı bir dekorasyon dalı haline geldi.Sonuçta duvar rengine uygunluğu, dekorasyonumuza sağlayacağı tamamlayıcılık,mobilyalarımıza uygunluğu oldukça önem kazandı.

Bazılarımız için duvarda zamanı gösteren bir saat olması yeterli olurken, bazılarımız ise saatimizi asacağımız duvarı bile seçmekte kararsız kaldığımız zamanlar olmakta.Bu tür durumlara erkekler hiç kafa yormazken bu konularda en çok yorulan yine erkekler olmakta :) Saat seçiminde ve konumunda mutlaka evin hanımına danışılmasında fayda var.

 

 

Benzer Haberler

Bassi Lüks Mobilya

Lüks Mobilya Markaları ve Koltuk Takımı Modelleri

Macitler Mobilya

Macitler Mobilya Ürün Grupları

Akıllı Mobilya Modelleri ve Özel Tasarım

Dekorasyon dendiği zaman ilk akla gelen salon dekorasyonu veya oturma odası dekorasyonu oluyor.

Bahçe ve Balkon Mobilyasında Masko Firmaları

Bahçe Mobilyasında en iyi markaları Masko Mobilya Kenti'nde bulabilirsiniz.

Lupo Home Yatak Odası ve Genç Odası

Yatak odasını sadece evimizde ebeveynlere ait olan bir alan olarak düşünülse de aslında evdeki gençlerimiz için de en az diğer yatak odası gibi önem verilmelidir.

Dünyaya açılan kapı : Masko Mobilya Kenti

Masko Mobilya Kenti, ülkemizin en önemli sitelerinden biri. İnsanların tüm istek ve ihtiyaçlarını bir arada bulabileceği ve aynı zamanda da birçok insana istihdam sağlayan bu alan iyi ve başarılı bir yönetim ile dünyanın da en büyük mo

Kelebek Mobilya'dan Kampanya

Dünya kadınlar gününe özel net %20 indirim Kelebek Mobilya'da.

MODERN MOBİLYANIN KALİTELİ ADRESİ “BELUSSO MOBİLYA”

Mobilya üretim ve satış sezonu başladı diyebileceğimiz bir döneme girdik. Düğün sezonun açılması ile birlikte mobilya alışverişlerinde artan etkileşim aynı oranda da dekorasyon fikirleri araştırması ile birlikte daha da fazlalaştı.

CNR İMOB Mobilya Fuarı 2021

17. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı 3 Ağusto 2021 tarihi itibariyle bir hafta süreyle yerli ve yabancı ziyaretçilerine kapılarını açacak.

Alfemo Tasarım Yarışmasını Kaçırmayın.

Alfemo'dan ödüllü tasarım yarışmasına katılma koşulları ve ödülleri.

REKLAM
Bir projesidir.

Web sitemizde yer alan ürünlerin detayında hangi firmaya ait olduğu bilgisi yer almaktadır.
Ürün bilgilerinin hatalı olmasından ürünü web sitemize ekleyen firma sorumludur.
Copyright © 2011 Outlet Mobilya Portalı

Sayfa Başı