Avize

Avize seçimi ve kullanımında bilmeneniz gerekenler.

 Avize kelime anlamı olarak tavana asılan şamdanlı,camlıcam veya metalden yapılan,yukarıdan asılan süslü aydınlatma arıcı anlamına gelmektedir.

Avize seçerken öncelikli olarak boyutuna dikkat edilmeli. Küçük alanlar için devasa büyüklükte ya da geniş alanlar için tek gözlü avize seçimi yanlış olur.

Öncelikle tavanınızın yüksekliğine göre avizenin uzunluğu belirlenmeli.Tavanınız yüksekse avizenizin boyu kısa olsa bile sap kısmının uzun bıraklılması gerekir ki ışığı ortamı daha fazla aydınlarsın.Şayet tavanınız alçaksa, avizeniz kısa olmalı ancak çap olarak geniş bir avize tercih etmelisiniz.Avize ucundaki lambaların birbiine yakın olması çok dar bir alanı aydınlatacaktır. Avizeler genelde metal ve cam şeklinde tercih edilmektedir.Plastik,ahşap ve iplik gibi yanıcı özelliği bulunan ürünlerden yapılan avizeler süs için dahi olsa tercih edilmemelidir.

Avize alırken ışığından da maksimum seviyede faydalanmak istiyorsanız lamba uçlarının aşağı dönük olması gerekmektedir.Duy uçları yukarı bakan avizenizin ortamınızı yeteri seviyede aydınlatmasını istiyorsanız duy sayısının fazla olması gerekmektedir.Bu da enerji israfına yol açacaktır.Hem duy uçları yukarı baksın hem de az lambayla daha iyi aydınlanmak istiyorsanız cam şekillerle donatılmış bir avize tercih edebilirsiniz.

Haber Fotoğrafları

Benzer Haberler

Avize

Avize seçimi ve kullanımında bilmeneniz gerekenler.

Metal Dış Cephe Tasarımları

Firmaların Dış Cephe tasarımlarına verdiği önem her geçen gün artmakta. Bu yazımızda Metal Dış Cephe tasarımlarını görebilirsiniz.

Misafirlerinize Sıcak Bir Karşılama için Setabianca.com!

Misafirlerinize sıcak bir karşılamayı kapı süsleriyle kapmak günümüzün hem eğlenceli hem de ince düşünülmüş modası arasında yer alıyor.

Bebishroom'da Bayram İndirimi

Bebek odası ve çocuk odası mobilyasında Türkiyenin en özel ürünlerini üreten bebishroom'da bayram indirimi.

bebek Odalarında %20 İndirim Devam Ediyor.

Türkiyenin en özel tasarımlı bebek odalarını üreten ve kişiye özel bebek odası tasarlayan bebishroom'da 20 Ağusyos'a kadar %20 indirim devam ediyor.

Perde Seçimindeki Hususlar

Evimin dekorasyonundan ödün vermem diyorsanız perde seçimine dikkat!

Sehpa

Her evin olmazsa olmazı sehpalar

BAHÇENİZ YAZA HAZIR MI?

Bahar yaklaşıyor, bahçe mobilyaları görücüye hazırlanıyor.

REKLAM
Bir projesidir.

Web sitemizde yer alan ürünlerin detayında hangi firmaya ait olduğu bilgisi yer almaktadır.
Ürün bilgilerinin hatalı olmasından ürünü web sitemize ekleyen firma sorumludur.
Copyright © 2011 Outlet Mobilya Portalı

Sayfa Başı